18 Липня, 2024
Як позбавити капусту від слимаків? Народні методи

Як позбавити капусту від слимаків? Народні методи

Слимаки на капусті – та ще проблема. Щоб ці «красені» не перетворили соковиті листочки в решето, потрібно негайно дати їм відсіч. Особисто я, за землеробство без використання хімікатів, та й навіщо вони потрібні, коли є десятки більш безпечних рішень? Я опишу ті, в результаті яких впевнена, тому як перевіряла особисто.

Про це пише Мій Світ, за матеріалами Мандаринка

Перешкода у вигляді ровів

Найскладніше в цьому методі вирити навколо грядки канавку. Вона і стане першою складністю для слимаків, на шляху до настільки вабливої капусти. А ось щоб шкідники в цій канавці і залишилися, її слід присипати піском або золою. Через таку перешкода не пробереться жодне плазує.

Принади

Капуста це добре, але слимаки більше люблять солодке, наприклад, яблука. Тому фрукти зійдуть за чудову приманку, тим більше, що підкинутий їм подарунок вони облюбують із задоволенням, адже за своєю природою, равлики ліниві навіть коли справа стосується їжі. У розпал бенкету, вам залишиться лише зібрати гостей разом з приманкою в пакет, для подальшого знищення.

Ще однією потужною приманкою є пиво. Слимаки вибірковістю не відрізняються, підійде будь-яке. Наливаємо в миску пінне, залишаємо на ніч і до обіду наступного дня проблема вирішиться сама собою.

Так звана “банька”

Даному методу мене навчила моя сусідка. Слимаки – це ті ж равлики, тільки без будиночків, які захищають їх від високих температур. Подібною особливістю варто скористатися, результативність 100%. Можна вибрати один з двох способів. Перший – в нічні години проливаємо грунт, грядки і посадки гарячою водою (близько 55 градусів). Другий – мульчуємо землю під капустяним листям тонкою плівкою. Вночі шкідники заползуть під неї в пошуках порятунку від денної спеки, а в обід наступного дня вони вимруть усі до одного.

Універсальний знищувач

Оцтом можна зжити безліч шкідників і слимаки тут не виняток. Беремо склянку 9% оцту, вливаємо його в 10 л води, розмішуємо і щедро поливаємо капусту та грунт навколо неї. Дана концентрація нешкідлива для овочів, але смертельна для слимаків. Для більшого ефекту, полив проводять пізнім вечором.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *