18 Липня, 2024
Є привід порадіти: пенсіонерам збільшили важливу доплату

Є привід порадіти: пенсіонерам збільшили важливу доплату

Право на доплату до пенсії мають пенсіонери, які мають страховий стаж перевищує норму. Згідно з українським законодавством, людина має право на доплату за кожен рік понаднормового стажу. Про це повідомляє “На Пенсії”.

Для отримання доплати за понаднормовий стаж застосовуються вимоги Закону України “Про обов’язкове державне пенсійне страхування”.

Можуть претендувати на цю доплату пенсіонери, які отримують пенсію за віком, у кого стаж перевищує 30 років для жінок та 35 років для чоловіків. Ці правила застосовуються до тих, хто вийшов на пенсію після жовтня 2011 року.

Тим, хто вийшов на пенсію до жовтня 2011, для чоловіків надстаж вважається після 25 років, а для жінок після 20 років.

Відповідно до законодавства, розмір доплати за понаднормовий стаж не може перевищувати 1% від мінімального розміру пенсії за віком, що встановлюється виходячи із прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Прожитковий мінімум в Україні у 2024 році становить 2361 гривню, тому доплата за один рік понаднормового стажу становить 23,61 гривні.

Ця доплата виплачується за кожен повний рік понаднормового стажу. Важливо відзначити, що цю доплату одержують лише ті пенсіонери, у яких пенсія перевищує прожитковий мінімум для непрацездатних осіб. В іншому випадку сума доплати буде меншою.

При збільшенні прожиткового мінімуму доплата за понаднормовий стаж переглядається лише після виходу пенсіонера з роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *