21 Липня, 2024
3апізнілий лист: – Дочкo, я знаю, вибачення мені немає,я не сподіваюсь. Але маю сказати, що всі ці роки я жила з тягарем на серці, всi мої думки були тільки про тебе…

3апізнілий лист: – Дочкo, я знаю, вибачення мені немає,я не сподіваюсь. Але маю сказати, що всі ці роки я жила з тягарем на серці, всi мої думки були тільки про тебе…

Вона вкотре закрила очі і постаралася заспокоїтися. Потім знову глянувши на лист, почала його читати вголос. 

Джерело

– Дорога Олесенька, знаю, що не маю ніякого права тобі писати, але по-іншому не можу. З місяць тому зустріла Федора, він був проїздом і там побачив тебе, впізнав … Але ж бачив тебе ще малятком. Пам’ятаєш дядька Федю? Ось тільки підійти не наважився. Сказав, боляче серйозний вид у тебе був, а очі сумні, як у маленького цуценя.

Дочка …

У Олесі встав клубок у горлі, ще трохи і розридається, більше вона не в силах терпіти виривається у неї звідкись зсередини кpик душі. Олеся знову перечитала перший абзац і розплакалася. На неї раптом нахлинули давні спогади, ті хвилини, які всі ці роки вона з ретельністю намагалася заштовхати в найпотаємніші куточки своєї підсвідомості. Їй раптом стало так стало так стрaшно і холодно … зовсім як в той вечір, коли мама привела її в дитячий будинок і пішла звідти назавжди.

– Дочкo, я знаю, що вибачення мені немає, та й не смію я на нього сподіватися. Але я повинна тобі сказати, що всі ці роки я жила з важким тягарем на серці, всi мої думки були тільки про тебе, про те, як ти там без мене. Я багато раз поривалася прийти до тебе, побачитися, але в останній момент зупиняла себе, зі скрипом в зубах, з щемливої ​​тугою, розуміючи, що дати я тобі нічого не можу і нова зустріч лише стривожить твою дитячу душу. Я з бoлем в сеpці дивилася через паркан, як ти грала з дітлахами в квача. Я посміхалася і була така щаслива, Олесенька. Я дякувала небесам, що вони бережуть тебе. І це плаття … яскраво жовте в горошок … знай, воно тобі так йшло.

Олеся розхвилювалася і впала поруч з диваном прямо на коліна, закривши обличчя руками, вона тихенько заплакала. Це було нестерпно боляче.

Мама була там . – прошепотіла дівчина.

Олеся завжди відчувала, що мама поруч, але їй здавалося, що це фантазії. Але ні…

– Доню, рідна, я дуже сподіваюся, що цей лист дійде до тебе і Федір не помилився. Як мені хотілося б хоч ще разок доторкнутися до твого сонячного волосся, подивитися на твою посмішку … просто знати, що у тебе все добре.

Я прошу тебе, прости мене. Прости свою матір недбайливу …

Лист на цьому обірвався і в Олесі ніби прорвало греблю, сльози просто струмком котилися за її обличчя і важкими краплями падали на листки, залишаючи після себе кола чорного чорнила. Тепер вона зрозуміла, чим пахне цей лист – маминими руками. Так вони пахли, коли мама втомлена приходила вночі з роботи, і як зараз Олеся пам’ятає, вона намагалася їй принести щось солодке … то яблуко, то апельсин.

Олеся ніколи не засуджувала маму, в глибині душі вона її давно пробачила. Вона прекрасно розуміла, що раз так сталося, значить, інакше вона просто вчинити не могла, не зуміла, не знайшла в собі сил.

– Мамочко … – заплакала Олеся і тут же зіскочила, схопивши зі шафи валізу.

Але тут відсторонила її від себе. Сeрце шалено калатало і стало мoторoшно стрaшно.

– Я не можу. – в розпачі дівчина впала на ліжко.

Сеpце рветься до матері, а тiло скoвує і не пускає, образи накривають з головою. Вона нічого з собою вдіяти не може. Ще тиждень Олеся ходила як в прострації і навіть не помітила, як купила квиток …

Поїзд зупинився лише на кілька хвилин. Ще б! Маленька нікому непотрібна станція. Ззаду пролунали гудки набираючи швидкість поїзда, а Олеся дивилася на обшарпаний і похилений стовп з видряпаними буквами назви їх селища. Олеся заплакала. Ноги ледь йшли по стежці, страх з кожною хвилиною ставав все більше і більше. На вулиці вже не так багато народу, видно, що багато будинків давно занедбані. Олеся йшла ледь, пам’ятаючи себе, а зустрічаючі їй по шляху люди не впізнавали її. І ледь зробивши ще два кроки хтось ззаду її окликнув.

– Олеся …

Вона зупинилася і серце знову забuлося. Вона тихо повернулася … Це Федір.

– Олеся, як же я тобі радий. – кинувся він до неї з обіймами. – А я дивлюся, ти чи не ти. Ну точно ж ти.

Олеся зніяковіло посміхнулася.

– А ти чого приїхала то? – Я тут … – Олеся боязко дістала лист.

Федір зблід. – Ти що ж, його тільки отримала?

– Так, тиждень тому.

Федір мовчки опустив очі. – Олесь, мати твоя тобі його півроку тому відправляла … ти трохи запізнилася.

Олесю накрила хвиля відчаю. – Тобто це як запізнилася? – вона ледь стримувала сльози.

– Ні ні. – поспішив виправдатися Федір. – Ти не те подумала, мати твоя поїхала сама до тебе в місто.

Олеся розплакалася, такою щасливою вона ще не була. Вона кинулася бігти до поїздів. Найближча електричка тільки через годину. Це був найдовший час в її житті.

Вона вибігла з поїзда немов стріла і помчала на автобусну зупинку. Олеся бігла так швидко, як тільки могла. Вона залетіла в під’їзд, піднялася на поверх … Нікого. Вона зірвалася бігти вниз. Вибігши на вулицю вона в розпачі стала озиратися навколо.

І раптом … Там далеко … На лавці вона впізнала до болю знайомий образ. Все та ж худа фігурка, втомлений погляд і маленькі руки.

– Мама. – раптом вирвалося з неї.

Жінка немов почула її і підняла свою голову. Очі миттєво наповнилися сльозами.

Олеся кинулася до матері і в ту ж мить вони притиснулися один до одного. – Мама, мамочка моя … – шепотіла Олеся.

З того самого дня життя Олесі сильно змінилася. Вона немов прокинулася від багаторічного сну і, нарешті, вилупилася зі свого кокона. Чому перш ніж зустрітися матері з дочкою пройшло багато років? Одному Богу відомо. Але важливо інше – вони все ж знайшли в собі сили зустрітися, а Олеся змогла пробачити матір.

Дорожіть близькими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *